Buty w naszej garderobie

Kościelne ornaty liturgiczne dla kapłanów sprawujących eucharystię

Każdy kto posiada więcej par butów wie, że po pewnym czasie ich przechowywanie może stać się problematyczne. Buty zajmują przede wszystkim dużo przestrzeni, a w dodatku bardzo trudno przechowuje się je tak, by utrzymać wśród nich porządek. Przede wszystkim – każdy producent wprowadza swój rozmiar pudełka na buty.

www.trzos.gniezno.pl

Nie ma tu czegoś takiego jak standard, jeśli chodzi o rozmiar i wszystko uzależnione jest od posiadanego modelu. Prowadzi to zwykle do dylematu – czy szersze, ale krótsze pudełko powinno być na dłuższym i węższym, czy na odwrót? Jakkolwiek byśmy na te pytanie nie odpowiedzieli, to konsekwencje są zawsze te same – chaos i kompletnie nieestetyczne wykonanie psuje nawet wielogodzinny wysiłek. Na szczęście istnieje bardzo prosty sposób na zapobiegnięcie takiej sytuacji.

Wystarczy tak naprawdę zaopatrzyć się w kilka (w zależności od ilości butów) pudełek o tych samych rozmiarach. Mogą to być zarówno opakowania kartonowe jak i plastikowe. Można opatrzyć je osobnym podpisem, by namierzanie ulubionej pary kozaków, gdy zima zapuka do okna – było tylko kwestią spojrzenia na stosowną etykietę.