Dopalacze – zakazany owoc

Dość burzliwy współcześnie temat, jakim są dopalacze, przeżywał w ostatnich latach prawdziwy atak, atak na sprzedawców, dealerów, czy też samych klientów, którzy świadomie, czy też przez przypadek korzystali z działania tych odurzających substancji.

Choć na pozór wydawało się, że to nie groźne używki, które w jakimś tam stopniu oddziałują na organizm człowieka, to jednak udowodniono ich niekorzystne działanie, szereg skutków ubocznych, a także zgon.

Panujące wśród młodych ludzi przekonanie, że branie takich substancji to doskonały sposób na naukę, bez odczuwania zmęczenia, czy też najlepszą imprezę w gronie przyjaciół.

Uzależnienie od dopalaczy, jak również od narkotyków, może okazać się pierwszą i ostatnią przygodą z tymi substancjami, ale nie dla tego, że pójdziemy po rozum do głowy, bowiem na to nie starczy już sił.

Niestety należy podkreślać to na każdym kroku, brak świadomości, ale przede wszystkim głupota młodych ludzi przyczynia się do niewątpliwie drastycznych skutków uzależnień od tych zakazanych środków.