Góry z dzieckiem. Gdzie spać?

Dla miłośników górskich wędrówek nawet małe dzieci nie będą przeszkodą w wyruszaniu na szlaki. Wspólnie spędzony czas z dziećmi to niezapomniane przeżycie z malowniczymi widokami.

Ważne są nie tylko góry, w jakie pojedziemy, ale również baza noclegowa, do której będziemy wracać. Kilkuletnie dziecko potrzebuje nie tylko przestrzeni do spania, ale również do bezpiecznej zabawy.

W górach pogoda jest zmienna, dlatego w czasie deszczowych dni dobrze, by maluch miał możliwość skorzystania z salki do zabaw, w której znajdzie gry i zabawki. Rodziny z niemowlakiem powinny zwrócić uwagę na takie dodatkowe udogodnienia jak łóżeczko dla dziecka, wysokie krzesełko i wanienka, a nawet nosidełko.

Jeśli wybieramy się w rejony Beskidu Niskiego, warto odwiedzić Buczynową Dolinę, która położona jest w sąsiedztwie Magurskiego Parku Narodowego. Ośrodek posiada wszelkie udogodnienia dla najmłodszych, a rodzice mogą skorzystać z uzdrowiska Wapienne.

Z kolei jeśli zależy nam na dobrej bazie noclegowej na Podtatrzu, zwróćmy uwagę na Ranczo na Grapie w Lipnicy Wielkiej. Ośrodek oferuje potrzebne sprzęty dla niemowlaka, salkę zabaw dla dzieci oraz plac zabaw.

Ponadto organizowane są tu warsztaty z wypieku gofrów czy ciastek oraz teatrzyki.