Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?

Z Internetu korzystają obecnie wszyscy, jednak nie wszyscy robią to bezpiecznie. Internet to nieocenione źródło informacji, a jednocześnie ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu. Jak bezpiecznie surfować po sieci? Przede wszystkim niezbędny będzie tzw. zdrowy rozsądek. Co to oznacza w praktyce? Pamiętajmy o tym, żeby nie udostępniać własnych danych osobowych nieznajomym. W szczególności należy wystrzegać się ujawniania adresu zamieszkania, miejsca pracy czy numeru telefonu.

Ponadto hasła do poszczególnych kont, np. na portalach społecznościowych powinny być znane wyłącznie ich użytkownikowi. Specjaliści zalecają, żeby nikomu nie podawać żadnych haseł. Może to spowodować niebezpieczne konsekwencje. Podstawą bezpiecznego korzystania z Internetu z pewnością będą programy antywirusowe. Wiele z nich można w pełni legalnie pobrać z różnych serwisów.

Warto o tym pamiętać, gdyż w sieci istnieje wiele zagrożeń, które mogą sprawić, że komputer przestanie pracować prawidłowo.