Jak dbać o nagrobek?

www.andreasvinciguerra.com liturgiczne ornaty http://ornaty.pl/pol_m_Szaty-Liturgiczne_Ornaty-227.html ornat mszalny

Zadbany nagrobek świadczy o tym, że pamiętamy o zmarłych. Należy jednak systematycznie pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji nagrobka. Jest to coraz trudniejsze ze względu na obowiązki zawodowe czy domowe.

Warto jednak należycie dbać o grób zmarłego, ponieważ może dojść do poważnych uszkodzeń. Nie można się przy tym ograniczać wyłącznie do zapalenia zniczy czy zakupu świeżych bądź sztucznych kwiatów. Warto zebrać wszystkie zabrudzenia.

W szczególności dotyczy to grobów, które znajdują się bezpośrednio pod drzewem. W okresie jesiennym z pewnością znajdziemy na nim wiele liści. Pamiętajmy również o regularnym grabieniu ziemi wokół nagrobka.

Kilka razy w roku powinniśmy dokładnie umyć grób. Środki czystości należy dobrać w zależności od rodzaju surowca, z którego wykonany jest nagrobek. Nie można używać przy tym silnych preparatów, które mogą spowodować nawet uszkodzenie płyty.

W przypadku lekkich zabrudzeń wystarczy polać nagrobek odpowiednią ilością wody, która spłucze ewentualne nieczystości.