Komputerowe gry – zabawa i uzależnienie

Budowanie relacji

Mówiąc o uzależnieniach współczesnego okresu nie można zapomnieć o jeszcze jednej bardzo ważnej kwestii, jaką są gry komputerowe. Choć wprowadzenie ich na rynek miało mieć charakter rozrywkowy, zapewniając doskonały sposób na zabawę z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań, rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Oczywiście gry komputerowe mają swoje dobre strony, nie mniej jednak należy podkreślić, że w wielu przypadkach okazują się być przyczyną bardzo poważnego uzależnienia. Sytuacja ta dotyczy coraz młodszych osób, które mówiąc kolokwialnie rodzą się z komputerem w ręce.

akcesoria.omijanie-korkow.com.pl

Nie chodzi tutaj o kwestie oddziaływania na wzrok, odchodzenie od tradycyjnych zabaw, czy niemożność nawiązywania kontaktów z rówieśnikami. Wręcz przeciwnie istnieje silna potrzeba ciągłego wchodzenia w role bohatera gry, do tego stopnia, że nie zważając na porę dnia, czy nocy zupełnie zatraca się w wirtualnym świecie. Bardzo często dochodzi do sytuacji, w której realny świat zupełnie nie istnieje, relacje z osobą uzależnioną są utrudnione, bowiem przez zmęczenie jest rozdrażniona, wybuchowa, a często nawet agresywna. Samo zwrócenie uwagi na zbyt długie granie, powoduje nieoczekiwane reakcje, co jest już symptomem silnego nałogu.