Laptop czy komputer stacjonarny?

www.liniawz.pl

Jeszcze do niedawna komputer stacjonarny uważano za jedno z największych osiągnięć techniki. Początkowo komputery te były bardzo masywne. Obecnie ich wygląd znacząco różni się do pierwszych egzemplarzy.

www.ekranwmroku.pl

Pomimo tego komputery stacjonarne coraz częściej wypierane są przez laptopy. Co jest tego powodem? Przede wszystkim wygoda. Laptop jest urządzeniem mobilnym co oznacza, że można go zabrać w dowolne miejsce.

Z komputerem stacjonarnym jest znacznie trudniej. Ponadto laptop ma znacznie mniejsze rozmiary, które dodatkowo poprawiają komfort użytkowania. Niewątpliwą zaletą laptopów jest fakt, że przez określony czas nie muszą być zasilane.

W przypadku nagłej awarii mamy możliwość zapisania najważniejszych informacji na laptopie. Takiej możliwości nie ma w komputerze stacjonarnym. Posiadając laptopa nie trzeba korzystać z niektórych typowych sprzętów, jak np.

z myszki komputerowej. Pomimo tego komputery stacjonarne w dalszym ciągu obecne są np. w biurach czy innych zakładach pracy.