Na morzem drogo

https://hydropool.pl/kategoria-produktu/swim-spa-baseny-z-przeciwpradem-wody/

Część Polaków ma dość sceptyczne podejście do uroków naszych plaż i nadmorskich kurortów.

Nie ma to jednak praktycznie żadnego przełożenie na ceny nieruchomości w tych miejscowościach, które są niekiedy nawet wyższe niż w stołecznej Warszawie, o której z kolei często mówi się, że jest zdecydowanie za droga.

Dobrym przykładem jest tutaj chociażby Jurata, gdzie metr kwadratowy kosztuje około piętnaście tysięcy złotych.

Nieznacznie tańsze są nieruchomości w takich miejscach, jak Półwysep Helski czy też Sopot.

Dlaczego właśnie w ten sposób kształtują się tamtejsze ceny? Z pewnością spory wpływ ma na to fakt, że nad morzem można sporo zarobić na obecności turystów, na przykład poprzez wynajmowanie im kwater w sezonie oraz poza nim.

Do tego trzeba jeszcze dodać fakt, że w ostatnich latach w nadmorskich miejscowościach powstaje coraz więcej nowoczesnych osiedli z luksusowymi apartamentami, a to znacznie podwyższa średnią cenę mieszkania.

Zdaje się, że w najbliższej przyszłości ceny nieruchomości na morzem raczej nie spadną.