Porządki tylko na wiosnę?

annfil.pl

To już obiegowo znana prawda, że gruntowne porządki robi się przede wszystkim na wiosnę. Jednak nie warto odkładać tego obowiązku w nieskończoność i zostawiać wszystkie miejsca do uporządkowania na jedną porę roku, ponieważ skończy się to tak, że na wiosnę zamiast cieszyć się dobrą pogodą, będziemy sprzątać i segregować.

Warto zrobić sobie listę i przynajmniej raz w miesiącu na nowo zorganizować jakąś przestrzeń naszego mieszkania lub domu albo tę organizację poprawić. Nasza szafa z ubraniami powinna przechodzić taki „lifting” co najmniej cztery razy w roku ze względu na zmieniającą się pogodę za oknem.

Szczególnie przejście z lata do jesieni powinna zachęcić nas do zamienienia krótkich spodenek i letnich sukienek na długie spodnie i cieplejsze swetry. W okresie wakacji wszystkie osoby uczące się powinny przejrzeć swoje notatki z ubiegłego roku szkolnego i akademickiego, aby część, która się przyda zostać na przyszły rok, a część wyrzucić.

W ten sposób zrobimy miejsce na nowe notatki i zeszyty, które przyda się nam po powrocie do szkoły i na uczelnie.