Wolne połączenie sieciowe

www.szymoncofalik.pl

Część internautów skarży się na wolne połączenie sieciowe. Przyczynia się to do mniej efektywnego korzystania z komputera. Warto rozpoznać tego przyczynę.

A one z kolei mogą być bardzo zróżnicowane. W pierwszej kolejności można sprawdzić odległość między routerem a komputerem. Niekiedy jest ona zbyt duża, przez co połączenie sieciowe jest odczuwalnie wolniejsze.

Czynnikiem odpowiedzialnym za spowolnienie połączenia sieciowego może być również konkretne urządzenie elektryczne, które powoduje zakłócenie. Warto sprawdzić, czy przyczyna wolnego połączenia sieciowego nie jest zależna od nas. W takim przypadku można samodzielnie próbować polepszyć ten parametr.

Jeśli jednak podejrzewamy, że spowolnienie połączenia spowodowane jest winą dostawcy, możemy zgłosić reklamację. Przedtem jednak możemy samodzielnie sprawdzić szybkość takiego połączenia. Dokonamy tego za pomocą odpowiednich serwisów, które nieodpłatnie określają parametry dowolnego połączenia sieciowego.

Dopiero na tej podstawie będziemy mogli obiektywnie stwierdzić, czy prędkość faktycznie uległa spowolnieniu.