Wybieramy przeglądarkę internetową

www.kancelariafavitor.pl

Czasy są takie, że posiadanie i używanie komputera, który nie ma połączenia z internetem zasadniczo traci sens. Wszak to właśnie globalna sieć jest pełna informacji, a także zasobów oprogramowania, które można ściągać i do woli testować na własnym pececie. Aby robić to wszystko, należy dysponować programem przeznaczonym typowo do przeglądania internetu – chodzi oczywiście o przeglądarkę stron WWW. Umożliwia ona wyświetlanie wszelkich serwisów, portali, a także niektórych aplikacji webowych. System Windows posiada niejako „wbudowaną” przeglądarkę w postaci Internet Explorera.

Nie można jej odinstalować i pomimo licznych protestów działaczy na rzecz wolnego oprogramowania stanowi ona jedyną i domyślną aplikację dla stron WWW jaka znajduje się w systemie Windows. Oczywiście nikt nas nie zmusza, aby z niej korzystać. Bezpłatnie możemy pobrać i używać takie programy jak Mozilla Firefox, Opera, Maxthon czy Google Chrome. Każda z wymienionych przeglądarek ma swoje dobre i złe strony, a także specyficzne funkcje. Sami zdecydujemy, której używać.