Zagrożenia nowoczesnej bankowości

www.wcudzychbutach.pl

Zaletą współczesnej bankowości jest niewątpliwie jej mobilność i umożliwienie klientom dostępu do ich konta praktycznie z każdego miejsca na świecie. Dziś bez wychodzenia z domu możemy utworzyć nowy rachunek bankowy, lokatę, konto oszczędnościowe czy nawet zaciągnąć pożyczkę.

Wszystko te rzeczy, choć na pewno są dla klienta dużymi udogodnieniami, stanowią też zagrożenie, z którymi nowoczesna bankowość musi się zmierzyć. Wystarczy bowiem, że domowy komputer klienta zostanie zainfekowany złośliwym oprogramowaniem, które potrafi zapamiętywać i przesyłać do złodzieja wszystkie loginy i hasła wpisywane w przeglądarkach internetowych.

Posiadając takie informacje oszust bez problemu może zaciągnąć za nas „kredyt online”, o którym dowiemy się z e-maila od banku. Nawet, jeżeli zadziałamy naprawdę szybko i natychmiast zgłosimy kradzież w banku, możemy nie zdążyć powstrzymać transakcji.

W dzisiejszych czasach wszystko odbywa się bowiem w czasie rzeczywistym. Większość banków broni się przed działaniami hackerów coraz skuteczniej – mimo wszystko takie historie ciągle jeszcze się zdarzają.