Zalety technologii Bluetooth

www.kegel.net.pl

Oddzielnym zagadnieniem w zakresie komunikacji bezprzewodowej jest technologia bluetooth. Dziś bardzo wiele urządzeń informatycznych, nie tylko tych najbardziej innowacyjnych, może z niej korzystać.

Dzięki bluetooth można przesyłać pakiety danych bez kabli na niewielkie odległości. Przeciętny zasięg nadajnika to kilka metrów, co sprawdza się w zupełności, gdy chcemy przesłać muzykę lub zdjęcia z telefonu na drugi telefon lub na komputer.

Na tym nie koniec atutów. Praktycznie każdy telefon komórkowy, o smartfonach nie wspominając, jest wyposażony w ten moduł łączności.

Korzystając z niego można cieszyć się zaletami bezprzewodowych słuchawek, które umieszczone w uchu pozwalają prowadzić rozmowy bez sięgania po telefon. Słuchawka ma wbudowany mikrofon, więc sprawdzi się doskonale jako mobilny zestaw głośnomówiący.

Z kolei komputery, które nie mają fabrycznie zainstalowanego nadajnika, mogą obsługiwać bluetooth z użyciem specjalnych adapterów podłączanych przez port USB. Są one tanie i dają takie same efekty.